نگار جواهریان

بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون در ۲۲ دی ماه ۱۳۶۱ در تهران متولد شد. وی فارغ التحصیل لیسانس رشته طراحی صحنه از دانشگاه هنر و معماری آزاد می باشد. نگار جواهریان بازیگری است که هم در عرصه تلویزیون و هم سینما و تئاتر فعال است ، وی بازیگری را از ۱۴-۱۳ سالگی که به مدرسه هنر و ادبیات کودکان و نوجوانان می رفت یادگرفت و در ۱۵سالگی با رفتن روی سن تئاتر شهر ، کار خود را به صورت حرفه‌ای آغاز کرد. او دو خواهر و یک برادر دارد؛ علاوه بر هنر در صداپیشگی هم تجربه دارد و ترجمه هم میکند

نگار جواهریان در یک خانواده اهل هنر متولد شد. پدرش مهندس راه و ساختمان بود و به دلیل علاقه اش به هنر و سینما در مالکیت سینما تئاتر کوچک شریک بود. متاسفانه پدر ایشان در ۲۷ مهرماه ۱۳۹۷ درگذشت.

جواهریان علاوه بر بازیگری در زمینه خبرنگاری و عکاسی نیز فعالیت می‌کند. او تا به حال چندین نمایشنامه کوتاه «به نام های شب»، «همینه» و «این مشکل شماست» از هارولد پینتر ترجمه کرده است اما هیج وقت آثار خود را به چاپ نرساند، تنها کتابی که از او منتشر شده است نمایشنامه خیانت، باز هم نوشته هارولد پینتر است که آن را به صورت مشترک با «تینوش نظم جو» توسط نشر نی و در قالب مجموعه «دور تا دور دنیا» به چاپ رسانده است

ترانه این آنونس که عاشقانه‌ای برای مادران ایرانی است، با صدای محمد اصفهانی و نگار جواهریان و سروده عبدالجبار کاکایی است و موسیقی آن را آریا عظیمی‌نژاد ساخته است .

نگار جواهریان علاوه بر بازیگری به نویسندگی علاقه زیادی دارد اما در درجه اول خود را بازیگر می داند و تمرکزش روی حرفه بازیگری می باشد. وی همچنین به عنوان دوبلور در فیلم کمپ ایکس ری ۲۰۱۴ نقش داشت.

نگار جواهریان در سال ۱۳۹۵ در کشور یونان با حضور بازیگران و شخصیت های هنری دیگر با رامبد جوان بازیگر، کارگردان و تهیه کننده ایرانی ازدواج کرد.